Мови

  • English
  • Українська

Вчені отримали доступ до даних Великого адронного коллайдера

ЦЕРН вирішив публікувати дані експериментів на Великому адронному колайдері (ВАК). Вчені будуть випускати оброблену інформацію, які можна використовувати для інших досліджень.

Європейська організація ядерних досліджень (ЦЕРН) відкрила доступ до більшої кількості даних, отриманих в результаті експериментів на Великому адронному колайдері. Відповідно до оновленої політики, дані будуть опубліковані не пізніше ніж через п'ять років після їх збору, і ЦЕРН сподівається оприлюднити повний набір даних «до моменту завершення експериментів».

ЦЕРН зробить доступними дані третього рівня, що дозволить будь-кому провести «високоякісний аналіз» інформації, отриманої в ході експериментів на ВАК. Рівень 3 відноситься до «каліброваних реконструйованих даних з рівнем деталізації, корисним для алгоритмічних, продуктивних та фізичних досліджень».

Організація поки не буде публікувати необроблені дані. Політика відкритих даних свідчить, що такого роду дані не будуть корисні дослідникам, так як вони не придатні для використання без самого пристрою. Це пов'язано зі складністю даних, програмного забезпечення і метаданих, а також з проблемами доступу до величезних масивів інформації, що зберігається. Вчені коллайдера також не мають загального доступу до необроблених даних. Замість цього збірка даних 3-го рівня «здійснюється централізовано».

Проте, ЦЕРН вважає, що дані третього рівня можуть сприяти дослідженням в області фізики частинок. Вони відзначили, що набір даних можна використовувати і для наукових обчислювальних досліджень. Вчені можуть «покращувати методи реконструкції або аналізу, заснованих на машинних методах навчання». Організація зазначає, що цей підхід вимагає великих наборів даних для навчання і перевірки достовірності.

За даними сайту https://hightech.fm